Autor Wątek: Ustawienie pierścieni na tłoku  (Przeczytany 1027 razy)

Offline Marcin K.

  • Nowy
  • Wiadomości: 8
  • Karma: +0/-0
Ustawienie pierścieni na tłoku
« dnia: Grudzień 27, 2018, 12:30:35 »
Cześć! Składam z wolna Gnoma i mam pytanie jak usytuować szczeliny pierścieni na tłoku? Chodzi o to czy mają się w jakiś sposób mijać, nie wiem, mają mijać kanały przeplukujące czy nie ma to znaczenia?
Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Starszy Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 204
  • Karma: +0/-0
Odp: Ustawienie pierścieni na tłoku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2018, 22:59:50 »
Nie ma znaczenia bo podczas pracy pierścienie obracają się ponieważ tłok nie posiada zamków jak przy np. komarze .
Może się zdarzyć że ustawią się oba w jednej linii względem siebie ale za moment się to zmieni .
MAW x 1 , Dongo x 1 , Gnom x kilka

Offline Marcin K.

  • Nowy
  • Wiadomości: 8
  • Karma: +0/-0
Odp: Ustawienie pierścieni na tłoku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:57:21 »
Cześć! Melduję że z końcem maja odpaliłem Gnoma, nie bez przeszkód. Przegoniłem go ładnych parę set metrów i pdpalił, narazie na oryginalnej, pożyczonej dyszy paliwowej. Mam regulowaną ale jeszcze nie próbowałem ustawiać. Silnik pali dobrze, niestety nie wkręca się na duże obroty, pracuje jakby na pół gwizdka. Nie mierzyłem ciśnienia w cylindrze bo i szlifu nie robiłem. W zasadzie nie mam zamiaru nim jeździć do pracy (Komara też oszczędzam) ale wolałbym żeby pracował powoedzmy jak należy. Założę wpierw dyszę regulowaną bo pryginał muszę oddać i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrowienia!

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Ustawienie pierścieni na tłoku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2019, 23:58:23 »
Podstawa to pomiar sprężania. MIN to 5,5 bar, Dysza dla 0,4km to 0,5 mm . Dla silnika 0.6mm to dysza 0.55mm
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2019, 00:15:42 wysłana przez artpopey »