Autor Wątek: ROWER SYRENA I GNOM 06  (Przeczytany 1173 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
ROWER SYRENA I GNOM 06
« dnia: Czerwiec 13, 2019, 15:54:27 »
Fotka uratowanego od zagłady złomiarskiej  roweru Syrena z 70 roku i silnika 06 Gnom  ----->

     
         
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2020, 13:04:20 wysłana przez GNOMISTA »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: ROWER SYRENA I GNOM 06
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:06:10 »
No co tu chwalić. Poprawność na najwyższym poziomie . Całość zgrana i dopracowana , no i ta nietypowa ale swietnie pasująca sakwa na bagażniku, Kolega mi tu konkurencje robi ale dłużny długo nie będę ha ha ha .Ps. Mimo ,że retro to lampa tylna nie pasuje do klimatu tamtego okresu. Jak dla mnie to wypada poszukać i zmienić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 23:13:30 wysłana przez artpopey »

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: ROWER SYRENA I GNOM 06
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2019, 13:12:13 »
Wiem że ta lampa to nie oryginał zamontowałem ze względów użytkowych . W tamtych latach nie było lamp na błotnikach tylko  światełka odblaskowe. Na tylnej części ramy z lewej strony obok dynama jest zamontowana lampa tylna okrągła oryginał a nie podróba z internetu. W Solexe który pokazujesz jest też ta sama lampka a powinien być oryginał. W Olimpi  ta dermowa torebka z lat 80 w kolorze niebieskim też nie pasuje w tym czasie były siodełka skurzane i narzędziówki też . Ta tylna lampka od składaka też nie pasuje nie ta epoka itd. Poprawność remontu bez uwag. Pozdrawiam Gnomista.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2019, 14:05:55 wysłana przez GNOMISTA »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: ROWER SYRENA I GNOM 06
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2019, 22:56:55 »
I tu Krzysztofie  mylisz się , bo dermowa niebieska torebka pod siodełkowa to oryginał z tamtych lat 1966- 1968r. Rarytas poszukiwany często, dedykowana do roweru OLIMPIA. Remontując ten rower zadbałem i przygotowałem się z wiadomościami i opiniami innych użytkowników z wskazaniami  o każdy detal. Pewien znawca oceniając oryginalność mojego roweru który to rower był na moto-weteran łÓDZ, zarzucił mi tylko lampkę tylną boczną (nie od składaka) -(podobna ale z epoki) , tylko 2-3 lata z późniejszej produkcji.PozDDRawiam. artpopey.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2019, 23:42:51 wysłana przez artpopey »