Autor Wątek: Filtr powietrza Gnom  (Przeczytany 1347 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Filtr powietrza Gnom
« dnia: Marzec 15, 2017, 11:24:29 »
Witam kolegów forumowiczów . Ważnym elementem w pracy silnika jest filtr powietrza . Powinien być zawsze nasączony olejem z naftą by wyłapywać zanieczyszczenia z powietrza które zasysa silnik . Ważnym elementem jest wewnętrzny kielich który ma różnej wielkości otwór wlotowy w zależności od modelu silnika. Podstawka  wkręcana filtra też ma znaczenie gdyż są dwa rodzaje otworu przelotowego na górze w 04- 2,9 i 06- 3,1. Nakrętka moletowana która to wszystko skręca musi być przecięta jak oryginał bo przez nią idzie powietrze do silnika . kilka fotek  ->

   



« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2020, 15:10:19 wysłana przez GNOMISTA »

Offline Góral

  • Member
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Karma: +2/-0
Odp: Filtr powietrza Gnom
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2017, 18:21:31 »
A o te wszystkie wymiary, osobno dla 0,4 i 0,6, to trzeba Was jakoś szczególnie poprosić, czy jak? ;) Pytam bo wszystko muszę posprawdzać by mieć pewność że nie mam wymieszanych części. Silnik kupiłem od człowieka który miał ich kilka.
Gnomista! te siatki to z jakiego oczka zrobiłeś i piszesz o flanelce...a coś bliżej możesz? Bo gęstość tej szmatki jest chyba bardzo ważna.
Góral

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Filtr powietrza Gnom
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2017, 14:01:00 »
Witaj Góralu pytasz o siatkę nie ma co się rozczulać robi się z tego co się ma . Ważne aby nie miała większych oczek . Siatka zatrzymuje większe frakcje pyłowe . Flanelka gęsta ze starej koszuli żeby się olej dobrze trzymał i nie ściekał . Olej ten co do benzyny rozcieńczony 1do 1 z naftą ale nie oczyszczaną . Ona musi być tłusta . Wykonując wkład od razu zrób szersze zawinięcie do środka z obydwu stron . Usztywni się  filtr a flanelka lepiej się trzyma . Ja poszerzyłem dwa razy i jest OK. Widać to na fotkach .