Autor Wątek: Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.  (Przeczytany 1138 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.
« dnia: Luty 21, 2017, 11:30:39 »
Dla tych co dużo przemieszczają się po mieście. Częste stawanie na światłach i zwalnianie powoduje
oderwanie ręki od kierownicy co jest niebezpieczne w ruchu miejskim. Idąc za ciosem tak sobie wymyśliłem.
Kawałek linki hamulcowej  dopasowana do wielkości roweru i kierownicy. Uchwyt od starej lampy, obcięty oraz zagięty pod odpowiednim kątem do pracy linki i lewarka. W przelocie linki można dołożyć dodatkowy regulator.  Wkręca się w blokadę  linki i zwiększa możliwości regulacyjne położenia wysokości silnika.
Ważna jest klamka musi być na wysokiej stopce. Im wyższa tym lepsza praca podnoszenia silnika nad oponę. Śruba łącząca lewarek z linką jest bardzo ważna spełnia kilka funkcji. Musi być obrotowa w momencie naciągania i spuszczania silnika  Wyznacza długość linki i ją zablokowuje przy odpowiednim ustawieniu.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WRquNfZF_UY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WRquNfZF_UY</a>
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 23:17:41 wysłana przez kacecik »

Offline Góral

  • Member
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Karma: +2/-0
Odp: Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2017, 11:57:58 »
Cześć! Świetny pomysł! Obecne natężenie ruchu, szczególnie w większych miastach, zdecydowanie potrafi utrudnić jazdę z GNOMEM. Dlatego "odgapię" sobie ten Twój patent jeśli pozwolisz. Spróbuję to zrobić stosując oryginalną klamkę przedniego hamulca stosowanego w GOPLANACH (mam POPULARNEGO). Czy  potrzebna jest duża siła  do wciśnięcia klamki (podniesienia silnika) i potem jej utrzymania w tej pozycji? Może warto byłoby zastanowić się nad dorobieniem jeszcze takiej półautomatycznej blokady klamki w pozycji zaciśniętej bo trzymać klamkę przez,powiedzmy, minutę pod światłami to nie zbyt wygodne. Coś takiego widziałem chyba w MAWach (sprzęgło).
Pomyślę nad czymś takim i, jeśli mnie nikt nie wyprzedzi, podzielę się pomysłem ale najpierw muszę złożyć i uruchomić silnik.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 23:17:59 wysłana przez kacecik »
Góral

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2017, 22:25:27 »
Witam kolegę. Co do tej siły naciągu to jest zależna od siły sprężyn silnika. Zależy jakiej mocy są założone. Co do klamki to stary temat można założyć z blokadą  jeśli się ją ma. Na pewno się sprawdzi. Klamki od Goplany super jakbyś miał jedną lewą na zbyciu to chętnie bym odkupił. Pozdrawiam. Po wykonaniu pokaż zdjęcia lub filmik jak działa.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 23:17:25 wysłana przez kacecik »

Offline Góral

  • Member
  • **
  • Wiadomości: 37
  • Karma: +2/-0
Odp: Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2017, 18:24:57 »
Z tego co kojarzę (jak byłem mały to miałem GOPLANĘ) i pamiętam z zamierzchłych czasów to klamka była tylko prawa. Wprawdzie można ją będzie przełożyć na lewą stronę po przełożeniu obejmy mocującej klamkę na kierownicy tylko nie pamiętam jak tam było z zakotwiczeniem linki. Bo hamulec był na linkę choć to tzw. "stempel". Ja nie mam takiej klamki ale w niedzielę we Wrocławiu jest AUTO BAZAR, wybieram się to się rozejrzę za takimi klamkami. A do jakiej kwoty chciałbyś ją kupić?
Jeśli zaś chodzi o blokadę to chcę ją zrobić taką półautomatyczną-zaskakuje sama po wciśnięciu klamki i aby ją zwolnić trzeba będzie pociągnąć za coś na kształt języka spustowego zamontowane NA KLAMCE. Jak kupię klamkę to zrobię i zamieszczę fotki.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 23:18:25 wysłana przez kacecik »
Góral

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Jak ułatwić obsługę silnika Gnom.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2017, 09:42:06 »
Dziękuję, już sobie poradziłem, udało się kupić w Warszawie. Mój patent się sprawdza powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 23:19:18 wysłana przez kacecik »