Autor Wątek: Gnom w rodzinie od 60 lat.  (Przeczytany 1443 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Gnom w rodzinie od 60 lat.
« dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:04:10 »
Witam kolegów forumowiczów. Chciałbym pokazać silnik Gnom 04. Jest on w mojej rodzinie od ponad 60 lat. Odnalazłem go w piwnicy dziadka. Przeleżał mnóstwo lat od ostatniej jazdy, która zakończyła się wypadkiem. To był koniec jazdy. Widać, że nieżle był eksploatowany. W 2015 roku wykonałem remont kapitalny i śmiga wspaniale. Kilka fotek   --------->   

                  
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2020, 14:28:36 wysłana przez kacecik »

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Gnom w rodzinie od 60 lat .
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2017, 18:09:08 »
Witam kolego Woitall. Ten rower kupiłem okazyjnie na stadionie Olimpia w Warszawie 10 lat temu. Co do nazwy to nie mogę ci powiedzieć bo było tylko to co na ramie jak na starszym zdjęciu które ci przesyłam. Miał jeszcze jakieś naklejki po polsku ale nie komponowały się z Gnomem i wszystko zerwałem bez nich lepiej wygląda. Spodobała mi się ta rama bo nigdy z taką się do tej pory nie spotkałem. Ma w sobie coś z czopera i jest niepowtarzalna jak wiele innych. Rozmiar kół 26.
Widelec przedni został zmieniony od starego polskiego roweru prawdopodobnie Jubilat. Ten który był miał chamulec vaubreik i nie można było założyć silnika. Zmiana na stary dobrze mu zrobiła ale założyłem koło cholenderskie też stare 30 letnie z chamulcem szczękowym w bębnie piasty. 

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2020, 14:29:53 wysłana przez kacecik »

Karolek

  • Gość
.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2020, 20:05:46 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 05:35:13 wysłana przez Karolek »