SILNIKI > GNOM

Remont silnika Gnom szlif cylindra.

(1/2) > >>

GNOMISTA:
Tak wygląda prawidłowo wykonany szlif cylindra Gnom. Pasowanie tłoka w cylindrze 004-005 setne i tak ma być . A nie fantazje które niektórzy wypisywali a potem brakowało mocy i ciśnienia . Tłoki nadwymiarowe na zdjęciach są oryginalne od Gnoma a nie jakieś puchnące podróby.  Kilka fotek       --------------->   


artpopey:
Brawo. Jesteś jednym z nielicznych co takie nad wymiarowe tłoki posiada. Ja nigdy nie spotkałem się z takimi aby ktoś miał na zbyciu lub prezentował gdziekolwiek, oczywiście w Polsce  . Nawet nie spotkałem się z żadną literaturą gdzie by napisano o nad wymiarowych tłokach do Gnoma.  Ze znajomych to Ty i chyba Roman ma.

artpopey:
 A  i ja pochwalę się prawidłowo zrobionym szlifem. Cylindry ostatecznie honowane głowicą diamentową prawie "lustereczko"

GNOMISTA:
        A tak się wstępnie dociera cylinder i pierścienie. Obroty do ustawienia - docieranie na olej przekładniowy. Kilka godzin i jest super nic nie puchnie dotarte super cylinder i pierścienie.


https://www.youtube.com/watch?v=Pb5zErlSntA[

GNOMISTA:
Nie wiem do kogo masz żal i o co chodzi. Nie wiem komu i w związku z czym chciałeś zadać pytanie ale mnie osobiście o nic nie pytałeś.   Dokumentacja projektowa techniczna Gnoma nigdy nie była dostępna ogólnie. Nawet w archiwach Wrocławskich jej nie ma. Podobno archiwum było przeniesione do Krakowa z całą dokumentacją zakładów wojskowych które były na Psim Polu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej