Autor Wątek: Gdzie dorabiają tłoki do Gnoma  (Przeczytany 1497 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Gdzie dorabiają tłoki do Gnoma
« dnia: Marzec 07, 2020, 19:11:14 »

Oferta: Szlify cylindrów, wałów korbowych ,tłoki oraz ich dorabianie, sworznie tłokowe , regeneracje głowic, panewki Telefon: 713280515 Email: stadtmuller@mechanika.auto.pl
I tu można zamówić tłok i szlif + pierścienie do weteranów. Tylko trzeba podać jaki się chce luz między tłokiem a cylindrem. Tu ja dorobiłem 4 komplety do Gnoma i chodzą . Cena - już nie pamiętam ile za wszystko. Ze 3 lata temu to było 2017 r.
Tłoki odlewane są na Politechnice Wrocławskiej na wydziale odlewnictwa. Wykończenie i szlif + perścjenie z Poznania --> Stadtmuller jak mu stary tłok i cylinder wyślesz to zrobi po wcześniejszym telefonie. Na przykład by się dowiedzieć o termin i cenę.
Ale najlepszy tłok to oryginalny nadwymiarowy od Gnom Lub Solex 45. Te o wymiarze 38,25 - 38,5 nowe to bardzo trudno kupić - zdobyć. Ale można w necie szukać na francuskich stronach pod nazwą - piston solex 45 - https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=+piston+solex+45.      Luz w nowym silniku między cylindrem a tłokiem 0,04 - 0,05 mm.
Przerwa na pierścieniach o skośnych zakończeniach 0,10- 0,20 mm
Ciśnienie w cylindrze na zimnym silniku po naprawie 6 - 7,5 atm. W zależności od precyzji wykonania szlifu i dotarcia się pierścieni.
Jak ciśnienie w cylindrze mniejsze jak 5 atm. to trzeba zamontować większy tłok i zrobić szlif + pierścienie nowe.       

            

To są nowe tłoki Francuskie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2020, 23:15:05 wysłana przez kacecik »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Gdzie dorabiają tłoki do Gnoma
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2020, 20:36:33 »
Stadtmiller to Motofull pod tym samym adresem i numerem telefonu. Gnomisto 3 lata temu Ty ja 4 lata temu owszem tłoki tam zamawiałem. Od trzech lat kiedy starszy pan , który podupadł na zdrowiu już tłoków nie dorabia. Swojego czasu Motofull tulejował mi cylinder pod stary tłok do Dongo, regenerowali mi kilka wałów . Po tym okresie jakies dwa lata temu rozmawiałem z szefową Blumensztajn która jednoznacznie określiła ,że my fascynaci silników rowerowych nie możemy liczyć na usługi Motofull
Tak że ni hu hu i ich usług, no chyba ,że cos się zmieniło do tej pory.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2020, 20:38:09 wysłana przez artpopey »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Tu dorobią każdy tłok
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2020, 20:44:45 »
http://legra.neostrada.pl/  Bardzo dobrą jakośc wykonania oferuje firama.
Niestety bardzo długi czas oczekiwania , nawet 6 m-cy. Korzystałem z usług Legry i polecam tylko ze względu na jakość.

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Tu dorobią każdy tłok
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2020, 20:53:06 »
W tej firmie dobrze dorabiali tłoki do wszystkich motocykli ale 40 lat temu. Tą firmę prowadził ojciec obecnego właściciela którego miałem przyjemność poznać. Te obecne tłoki mają wiele do życzenia poczytaj sobie opinie na forach na ich temat co ludzie piszą. J tyle w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2020, 20:58:59 wysłana przez GNOMISTA »

Karolek

  • Gość
.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2020, 10:09:09 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 08:12:07 wysłana przez Karolek »