Autor Wątek: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.  (Przeczytany 1297 razy)


Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2022, 21:56:23 »
Czeski błąd. Juz poprawiłem . Oba ostatnie wpisy wykasuje za 2-3 dni by nie zaśmiecać forum. W ogłoszeniu na linku który podałeś brakuje manetki zmiany biegów , stąd niska cena.
Zamocowałeś bordowego Gnoma w rowerze. Co się dzieje z czarnym Gnomem?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2022, 22:10:45 wysłana przez artpopey »

Offline plam

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Karma: +3/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2022, 05:14:24 »
Jak pamiętasz, rower Zbyszko który kupiłem miał pękniętą rurę - spawacz zrobił co się dało, ale po malowaniu nie było szału. Szczęśliwie udało mi się kupić drugi taki sam, w podobnym stanie, ale z dobrą ramą. Jest już pomalowany, zamawiam koła, łańcuch, korbę pedały i składam do kupy. Zostaje mi jeszcze manetka i tłumik. Wszystko się przeciąga, bo w międzyczasie syn ciśnie o Simsona, do tego jestem służbowo w Australii więc trzy kolejne weekendy z głowy. Czarny jest w kartonie, i czeka. Z tym mam zagwostkę, bo naprawdę wygląda na nieużywany. Po przeczyszczeniu platynek (przez szczelinę w kole magnesowym, bez jego demontażu) pojawiła się iskra, nie wiem, ale może wyczyszczę zbiornik i spróbuję go odpalić. Żal mi zrywać te plomby, chociaż cylinder z zewnątrz nie wygląda za dobrze. Pompka wydaję się też działać - ale to nie jest problem żeby wymienić membranę bez zrywania plomby. Jakby mi się to udało, to pomalowałbym tylko zbiornik, pokrywę magneta, błotnik i przednią osłonę pompki (bez podstawy magneta) i może odświeżył jakoś cylinder bez demontażu.

« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2022, 05:17:58 wysłana przez plam »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2022, 12:44:37 »
Po ponad rocznym oczekiwaniu na chromy  :-[ :-[ :-[ można przystąpic do składania roweru.
Korby obydwu suportów stanowią jeden element.


Pokazuje kolejność składania.




Przedni suport składamy tak samo. Zamocowany jest on na mimośrodzie w celu regulacji naciagu przedniego łańcucha.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2022, 12:50:38 wysłana przez artpopey »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2023, 17:53:35 »
Prawidłowe ustawienie zapłonu.
W silniku tym stosowano przynajmniej 3-4 rodzaje kól magnesowych. Jedne miały wycięcie na klin inne nie.
Wał silnika nie ma wyżłobienia na klin i nie da się jednoznacznie zamocowac koła magnesowego na nim.



Tak jak na zdjęciu poniżej przekręcamy w prawo wałem korbowym do pozycji kiedy tłok najdzie się w GMP.

Zakładamy koło magnesowe w pozycji ( napisami i obok wywierconym otworem) jak na fotce.
W tej pozycji magnes powinien schodzić z cewki zapłonowej 10 - 11 mm. Dokręcamy koło magnesowe nakrętką. Na stykach przerywacza ustawiamy przerwę 0,4 - 0,45 mm. Dodatkowo regulując całym zapłonem
w lewo lub w prawo doprecyzujemy ustawienia . Styki przerywacza powinny zacząć się rozwierać kiedy tłok
będzie 1,5 mm przed GMP.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2023, 18:09:03 wysłana przez artpopey »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2023, 11:28:37 »
Pedały przed po renowacji.



« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2023, 10:15:01 wysłana przez artpopey »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 692
  • Karma: +9/-0
Odp: Victoria FM 38 z rowerem Radix tandem.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2023, 22:54:00 »
A tak się prezentuje obecnie. Dla zainteresowanych  foty lepsze prześlę na pocztę.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2023, 23:23:56 wysłana przez artpopey »