Autor Wątek: Jedyny w Polsce Gnom z własną wentylacją ale nie kajakowy.  (Przeczytany 1700 razy)

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Jedyny w Polsce Gnom z własną wentylacją ale nie kajakowy.
« dnia: Wrzesień 17, 2018, 22:45:40 »
Obejrzałem konstrukcje Francuskie , Polskie ,Chińskie, Niemieckie  zebrałem to wszystko do kupy i stworzyłem swój model dmuchawy do Gnoma. Materiał mosiądz 1,5mm. Można wykonać z innego metalu tylko musi być  anty magnetyczny ze względu na koło magnesowe. Dodatkowo trzeba wykonać stopkę do lampy żeby nie blokowała nawiewu powietrza na cylinder.  Kilka fotek   ---------->   

                     
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 22:41:28 wysłana przez kacecik »

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 691
  • Karma: +9/-0
Odp: Jedyny w Polsce Gnom z własną wentylacją ale nie kajakowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, 23:12:13 »
No brawo. SWIETNIE !!! Rozwiązanie SUPER, dodatkowe chłodzenie którego niestety w Gnomie brakuje, szczególnie w gorące dnie. WIEM że czepiam się ,ale to podpowiedz dla przyszłych właścicieli Gnomów którzy pomysł Twój zrealizują . A by retro było to nadmuch raczej okrągławy a nie kanciasty jak Twój. W oryginale wentylator był stalowy ,ale Twoje rozwiązanie wykonanie z mosiężnego też OK. Tak pracy wiele , ogrom , chociaż by wytrasowanie koła, wycięcie, uformowanie, już nie mówiąc o lutowaniu i szlifowaniu itd. Nieuki , gawędziarze  i inni nowicjusze uczcie się ha ha ha.

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Jedyny w Polsce Gnom z własną wentylacją ale nie kajakowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2018, 23:31:39 »
Witam Arturze . Pracy sporo ale się udało. Wybrałem ten sposób nadmuchu bo jest prostszy do wykonania i podobny jak w Solexe . Nie wieże żeby ktoś coś spróbował zrobić . Do tej pory na tyle różnych patentów które zostały pokazane nikt niczego nie wykonał i pewnie nie wykona .Pozdrawiam Gnomista.

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 691
  • Karma: +9/-0
Odp: Jedyny w Polsce Gnom z własną wentylacją ale nie kajakowy.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, 23:41:29 »
Jeszcze RAZ GRATULUJĘ!!! Masz rację jak to Roman pisze , zapanuje flauta. Każdy chce Gnoma mieć , kupuje i potem cisza  . HA ha ha ha...