Autor Wątek: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O  (Przeczytany 605 razy)

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« dnia: Sierpień 15, 2021, 11:18:00 »
Witam
Proszę o wyjaśnienie jak prawidłowo podłączyć taki przerywacz,wyłącznik ma dwa kabelki zielony i żółto czarny, pierwszy to pewnie plus, drugi to masa, z silnika KO  wychodzi tylko plus, napiszcie proszę, do czego to podpiąć (zacisk sinika, zacisk cewki zewnętrznej ? ) co zrobić z drugim przewodem masowym, aby to sprawnie działało ? Dziękuję

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Odp: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2021, 21:40:10 »
Już precyzuję panie Romanie  ;) na silniku mam napisane D8 i duża literka E, najpierw myślałem,że to rok produkcji 83, ale wygląd tej "trójki" mi nie pasował, więc to E. Wyłącznik mam kupiony, taki razem z manetką gazu od chińskiego silnika, taki chwilowy, naciskasz raz i silnik gaśnie, instrukcji do niego brak.  w chińskim wychodzą dwa kabelki z silnika więc łatwo tu podłączyć, natomiast w KO jest jedno wyjście plus i zewnętrzna cewka WN

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Odp: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2021, 22:00:13 »
CZyli mam do przewodu idącego od silnika do cewki, podłączyć oba przewody z wyłącznika manetkowego czy tylko ten plusowy ?

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Odp: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2021, 23:14:51 »
Dziękuję za podpowiedź i cierpliwość :)

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Odp: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2021, 23:43:44 »
Wyłącznik już podłączony i działa świetnie :D dla potomnych podpowiem, że w silniku  KO   o oznaczeniu D8E, z cewką zewnętrzną, wystarczy jeden przewód wyłącznika podłączyć do zacisku plusowego  czyli górnego w tym silniku, a drugi do masy roweru, i wszystko śmiga prawidłowo.

Offline Erlus

  • Nowy
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +0/-0
Odp: Wyłącznik zapłonu przy manetce, a silnik K.O
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2021, 01:35:26 »
Wyłącznik mam taki jak od chińskiego silnika, czyli ten w komplecie z manetką gazu, do włączenia silnika nie potrzeba go  wciskać, natomiast do wyłączenia, zgaśnięcia wystarczy raz przycisnąć i sobie gaśnie