Autor Wątek: Gnom R06 .  (Przeczytany 1176 razy)

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 691
  • Karma: +9/-0
Gnom R06 .
« dnia: Listopad 01, 2018, 16:17:07 »
Witam . Kolejne dzieciątko Gnom R06 wyremontowany przeze mnie. Nie będę już pisał , że wymienione łożyska, uszczelniacz czy zregenerowana pompka paliwa  bo to oczywiste . Główny element remontu obejmował profesjonalny szlif cylindra i zamontowany nad wymiarowy tłok 39,5mm zakupiony we francji. Dodatkowo zastosowałem korbowód z łożyskiem igiełkowym w stopie.. Silnik "zimny" po zmierzeniu ciśnienia w cylindrze wynik to 6,7 bar. Zastosowałem dyszę paliwa regulowaną. Na moje skromne oko :-) po prawidłowym dotarciu silnika moc powinna wynosić około 0,7 km.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2020, 00:53:30 wysłana przez kacecik »

Offline GNOMFAN

  • Starszy Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 151
  • Karma: +3/-0
Odp: Gnom R06 .
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2018, 20:05:27 »
Jak wygląda to rozwiązanie z łożyskiem w stopie? Korbowód jest od czegoś innego? Igiełki chodzą bezpośrednio po tym czopie gnomowego wału?

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 691
  • Karma: +9/-0
Odp: Gnom R06 .
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2018, 22:08:18 »
Żałuję ,że fotek nie zrobiłem. Silnik od klienta z takim korbowodem otrzymałem. Łożysko pracuje po czopie wału z tulejką , tak jak w oryginale. Podejrzewam ,że korbowód pochodzi z modeli Solexa.

Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Gnom R06 .
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2018, 22:49:35 »
Witam kolegów. Na temat zmiany korbowodu na panewce mosiężnej na łożysko igiełkowe pisałem już dawno jak to zmienić . Trzeba poszukać na wpisach o Gnomie  . Jest tam dokładny opis co i jak . Podałem rozmiary łożysk igiełkowych i bieżni które trzeba wymienić . Są też zdjęcia porównawcze co i jak . Byłem pierwszym na forum który to zastosował i sprawdził oraz opisał. Samo się nie znajdzie . Gnomista .  -----> strona druga ----> Modyfikacja układu korbowego Gnom. Dwa wpisy .
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 23:14:11 wysłana przez GNOMISTA »