Autor Wątek: Malcherek - gaźnik budowa i części składowe  (Przeczytany 3197 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Starszy Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 204
  • Karma: +0/-0
Malcherek - gaźnik budowa i części składowe
« dnia: Marzec 19, 2015, 21:32:53 »
   W moim Malcherku SM-57 gdy go nabyłem brakowało także przepustnicy z nakrętką do regulacji składu mieszanki.
   Na Motobazarze w Poznaniu nabyłem pasującą nakrętkę oraz jakąś przepustnicę od nie wiem czego która pasowała średnicą lecz ten półokrągły kanał dolotowy wypadał z drugiej strony.
   Przetoczyłem ją i nafrezowałem w odpowiednim miejscu i zabrałem się za dorabianie iglicy i zawleczki do regulacji jej wysokości .
   Jednak na tym gaźniku silnik działał byle jak i zastosowałem karburator od komara ( dopasowałem przez dotoczenie odpowiedniego krućca ).
   W między czasie dowiedziałem się że silnik rowerowy Stefana Malcherka nie posiadał iglicy w gaźniku.
W zeszłym tygodniu pożyczyłem oryginalną przepustnicę od Pawła z Mosiny i dałem do skopiowania.
   Okazało się że ta pożyczona do mojego gaźnika nie wchodzi do końca.
Teraz mam to zrobione jak należy i przetestuję oryginalny gaźnik w najbliższym czasie .
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 11:51:52 wysłana przez kacecik »
MAW x 1 , Dongo x 1 , Gnom x kilka

Offline marso

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 95
  • Karma: +3/-0
Odp: Malcherek - gaźnik budowa i części składowe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2015, 23:24:23 »
I klasa może uda Ci się Malcherkiem do Gostynia przypędzić?
Nawet gdyby nie udało Ci się go podpiąć to weź go Robert będzie to historyczne wydarzenie - w jednym miejscu kilka Malcherków, myślę, że tego jeszcze nie było nie?
Gnom x 3, REX, CYCLEMASTER ok 40 rowerów

Offline pawelmosina

  • Nowy
  • Wiadomości: 10
  • Karma: +0/-0
Odp: Malcherek - gaźnik budowa i części składowe
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2015, 12:06:12 »
Z tego co się orientuje to będzie pierwsza tego typu wystawa poświęcona konstrukcjom Stefana Malcherka oraz jego osobie.