Autor Wątek: Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem  (Przeczytany 1415 razy)

Offline marso

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 95
  • Karma: +3/-0
Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem
« dnia: Marzec 11, 2015, 09:44:35 »
Słuchajcie jest  ( był ) problem i to nie lada poważny, otóż zarówno w moim jak i silniku Kolegi Desperado pojawił się problem z odkręceniem korka zbiornika paliwa.
Na jesieni jak doprowadzaliśmy oba Gnomy do ładu wszystko grało a na pewno nie dokręcaliśmy koreczka z nie wiadomo jaką siłą a tu nagle w obu przypadkach tak się skleił że szkoda gadać Pudzian miałby co robić. Jakoś się udało z ogromną siłą to odkręcić teraz nasmarowaliśmy wszystko a jak u Was  w tym temacie? Zwróćcie i Wy na to uwagę no bo jak się skończy paliwo to może być problem...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 18:18:16 wysłana przez kacecik »
Gnom x 3, REX, CYCLEMASTER ok 40 rowerów

kosta1984

  • Gość
Odp: Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2015, 16:54:44 »
Miałem podobny problem z odkręceniem korka po zakupie silnika. Uznałem, że pewnie leżał długo i tak się stało, ale widzę, że problem występuje nawet wtedy, gdy silnik jest używany. Póki co nie użytkuje silnika i nie mogę udzielić żadnej rady :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 18:19:42 wysłana przez kacecik »

Offline Robert

  • Administrator
  • Starszy Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 204
  • Karma: +0/-0
Odp: Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2015, 19:01:57 »
Poszedłem sprawdzić
W moim jest ok. Ale jak go dostałem to był tak zapieczony że nie udało się go odkręcić.
Ani groźbą ani prośbą.
Najpierw ręką, potem przez szmatkę , w dwie osoby , palnikiem , szczypcami hydraulicznymi i nic .
Przyszła kolej na piłkę do metalu ale z myślą o odzyskaniu z tego korka tej stalowej tulei i wypukłej blaszki odciąłem najpierw moletowany kołnierz . Następnie przewierciłem go od góry i wbiłem te stalowe elementy do środka . I w końcu po przecięciu brzeszczotem korka tam gdzie jest gwint i zciśnięciu udało się usunąć resztę korka bez niszczenia zbiornika .
Korek odtworzyłem ale wciskany z oringiem uszczelniającym ale to już nie to samo .
Więc kupiłem inny .

Natomiast tak się zachowuje aluminium w kontakcie ze stalą zwłaszcza na takiej powierzni jak to połączenie gwintowane .
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 18:18:41 wysłana przez kacecik »
MAW x 1 , Dongo x 1 , Gnom x kilka

Offline marso

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 95
  • Karma: +3/-0
Odp: Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 22:00:55 »
Hmm gwint jest ok i w tym miejscu nam nie złapało tylko w miejscu kontaktu z krawędzią zbiornika tak jak by się tam przykleiło to to więc teraz tam gdzie szło posmarowaliśmy smarem.Dodam, że korek ma otworek odpowietrzający w porządku...
Ciekawa sprawa zrozumiałbym to gdyby silnik leżał latami ale nie takie hece w tak krótkim czasie od jesieni?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 18:18:51 wysłana przez kacecik »
Gnom x 3, REX, CYCLEMASTER ok 40 rowerów

Offline artpopey

  • Administrator
  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 691
  • Karma: +9/-0
Odp: Korek zbiornika paliwa - problem z odkręceniem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:25:24 »
Dobra sprawdzona rada. Korek dokręcamy delikatnie z wyczuwalnym oporem. Większość użytkowników dokręca na siłę z myślą ,że paliwo będzie wyciekać. Podczas jazdy rowerem korek na pewno się nie poluzuje i nie odkręci. Korek zassie się i doszczelni zbiornik. KAŻDE MOCNE DOKRĘCENIE KORKA BĘDZIE PÓZNIEJSZYM PROBLEMEM PRZY ODKRĘCENIU!!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 18:19:23 wysłana przez kacecik »