Autor Wątek: Wypełnienie filtra powietrza  (Przeczytany 1484 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Starszy Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 204
  • Karma: +0/-0
Wypełnienie filtra powietrza
« dnia: Listopad 08, 2014, 19:11:55 »
Do mojego silnika DONGO odtworzyłem już brakującą obudowę filtra powietrza.
Jednak miałem jeszcze problem czym uzupełnić druciane wypełnienie filtra.
Kolega Munio zaproponował użycie "wełny stalowej" takiego materiału ścierno-szlifierskiego.
Więc wybrałem się na poszukiwania i w sklepie metalowym znalazłem takie coś w różnych grubościach : 2,1,0,00,000  za 11 pln
Wybrałem 1 ponieważ najbardziej przypominało oryginalne wypełnienie.
Po odpakowaniu okazało się że jest szorstkie i drapiące jak to materiał ścierny.
Ale prócz tego kruche co spowodowało że zrezygnowałem z takiego wypełnienia bo mogłoby się dostać do gaźnika i narobić problemów.
Jest tego sporo w opakowaniu i wykorzystam do czyszczenia aluminium.

Szukając dalej pomysłu na rozwiązanie problemu pomocna okazała się moja ŻONA, która na silniki mówi "pierdzidła" i ogólnie nie podziela mojej fascynacji tym rodzajem motoryzacji.
Będąc w sklepie z owadem w logo znalazła "Zmywaki spiralne ze stali nierdzewnej" o czym mnie poinformowała niezwłocznie twierdząc że to jest to czego szukam. Ale stwierdziła że nie kupi nic do "pierdzidła" i mam nabyć sam.
Pojechałem, kupiłem, odpakowałem i faktycznie  to było to.
Uważam że jak najbardziej nadaje się jako wypełnienie ponieważ jest rozciągliwe, nie rozrywa się, nie zakoroduje, nie ma ostrych krawędzi i jest super tanie mniej niż 5 pln.

Docelowo napcham tego więcej i przed jazdą nasączę olejem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2020, 12:24:25 wysłana przez kacecik »
MAW x 1 , Dongo x 1 , Gnom x kilka

Offline MB2T

  • Użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Karma: +2/-0
Odp: DONGO wypełnienie filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2014, 21:06:10 »
Wypełnienie tanie i ok, ale jak to się ma do właściwości filtrujących, jako materiał filtrujący jest dosyć przepuszczalne bardziej niż gąbka stosowana w typowych filtrach powietrza co może skutkować dostawaniem się większej ilości brudu do silnika a przy jego umiejscowieniu jest bardziej narażony błoto, piach itp.