Autor Wątek: Mocowanie zębatki do koła.  (Przeczytany 984 razy)

Offline artpopey

• Bohater forum
Odp: Mocowanie zębatki do koła.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2017, 23:50:11 »
Cały projekt zrobiony pod koło roweru URAL. Szprychy dobrałem z kalkulatora długości. W tym przypadku 291,3mm oraz 281,7mm o grubości 2,5mm. Adapter dorobiony -stalowy 25 dkg.Zebatka od motoroweru CHART 40ZŁ. Wypalenie krązka 60zł, tokarz 30zł , wiertła (zyżycie 3 szt 10zł) szprychy 80zł . Cynkowanie i śruby inne 10zł. Uzbierało się trochę. jestem ZADOWOLONY i myślę ,że warto było i tak włożonej w to pracy.

Offline Góral

• Użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2017, 18:54:32 »
Artpopey! Miałeś okazję przejechać się z takim napędem? Nie jest on przypadkiem za szybki i tym samym za słaby? Spotkałem się z opinią, że optymalna zębatka do KO i koła 28" to 54z. Nie mam tutaj własnego zdania a ew. zakup zębatki to wiosna lub później. Zębatki 54z są też znacznie trudniejsze do kupienia więc 44z to łatwiejszy temat.
Góral

Offline artpopey

• Bohater forum
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2017, 20:09:48 »
JAK we wcześniejszym wątku napisałem , że jestem zadowolony. Tak rower jest bardzo szybki. Nie mierzyłem ale ponad 50km/h wyciąga, a przy tym jest na tyle mocny , że bez pomocy pedałowania "ciągnie" pod górę. U mnie w Uralu nie mam jeszcze i zdecydowanie potrzebny jest dodatkowy hamulec na przednie koło.