Autor Wątek: Zdjęcia z serwisu Foty.eu lub innych serwisów  (Przeczytany 1104 razy)

Offline kacecik

  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 64
  • Karma: +3/-0
Zdjęcia z serwisu Foty.eu lub innych serwisów
« dnia: Styczeń 03, 2020, 19:49:32 »
Zauważyłem, że większość z forumowiczów używa serwisu Foty.eu.
Aby zamieszczać zdjęcia, trzeba zarejestrować się na FOTY.EU.
Zdjęcia wrzucane „luzem” bez rejestracji są dołączane do innych już istniejących, innych użytkowników serwisu.
Zdjęcia zamieszczamy po zalogowaniu na FOTY.EU ze swojego konta.

W serwisie Foty.eu, po prawej stronie są takie tajemnicze paski
„Strona ze zdjęciem”, „Kod HTML”, „BBCode” i „Bezposredni link do zdjęcia”.
Wy używacie pierwszego lub ostatniego. Widać tylko linki do zdjęć.

To forum przyjmuje BBCode.
Czyli, aby w Waszym wpisie było widać miniaturkę zdjęcia używajcie BBCode.

Jak? Skopiujcie tę linijkę z serwisu (w całości - po kliknięciu poniżej napisu BBCode podświetli się niebiesko) i wkopiujcie ją w wierszu waszego wpisu.

WAŻNE: NIE UŻYWAJCIE kodów z: – Strona z zdjęciem    Kod HTML     Bezpośredni Link Do Zdjęcia
BBCode To jest ten kod, który trzeba użyć!

Ukaże się miniaturka (zamiast dotychczasowego linku), a kliknięcie w nią spowoduje pokazanie zdjęcia w całej okazałości z serwisu Foty.eu.
można dać kilka linków obok siebie (rozdzielone spacją - odstępem) lub jeden pod drugim.
Miniaturki są tej samej wielkosci - nie można tego zmienić. Wielkość określa link i nie mamy na to wpływu.

Ta metoda nie zaśmieca forum. Myślę, że będzie ciekawiej dla czytających wpisy.

POLECAM!

Przykład:


zdjęcie 1

 
zdjęcia 2 i 3.

Opisałem serwis Foty.eu, ale w innych serwisach, jeśli podany jest kod BBCode można go użyć na forum i będzie kolorowo.

UWAGA! zmiana nazwy lub usunięcie zdjęcia z serwisu Foty.eu powoduje „martwy link” na forum (patrz wyżej zdjęcia 2 i 3).


Proszę o informację czy opisałem to jasno i czytelnie. Jeśli nie – proszę o uwagi, to poprawię!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2024, 13:50:36 wysłana przez kacecik »