Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 420 razy)

Offline Pilzmeister

  • Nowy
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
Powitanie
« dnia: Listopad 21, 2021, 16:09:26 »
Witam wszystkich miłośników rowerów z silnikami pomocniczymi. Pochodzę z Zielonej Góry. Kiedyś jezdziłem Sachsem 301, obecnie posiadam Solexa 3800 oraz Gazelle wyposażoną w silnik Dongó.

Solex 3800
https://drive.google.com/file/d/1Ciha10MzoMiB4vfue6XgZAUitZVqFxWQ/view?usp=sharing
Gazelle z Dongo
https://drive.google.com/file/d/14zsdKrpFHnh2Em6wWFwbCJWmH9vLVl9k/view?usp=sharing


Offline GNOMISTA

  • Bohater forum
  • *****
  • Wiadomości: 381
  • Karma: +9/-8
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2021, 19:26:57 »
Witam kolego na forum. Zainteresował mnie Solex który posiadasz a zwłaszcza ta owijka na wydechu tłumika. Czemu ma służyć czy też zwiększona  jest średnica rury wydechu bo na to wygląda. Jakie osiągi ma twój sprzęt. Ja mam Hongdu pokrewnego brata Solexa 3800 na składaku Wigry 3 i sprawuje się wspaniale niezawodny ciągnie do 45 km na godzinę a jak u Ciebie. Mam pięć rowerów z silnikami ale najwięcej używam Hongdu. Gnomista.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2021, 19:37:30 wysłana przez GNOMISTA »

Offline Pilzmeister

  • Nowy
  • Wiadomości: 6
  • Karma: +0/-0
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2021, 21:54:29 »
Owijka na wydechu wygląda na azbestowy bandaż, byłą już na nim gdy go kupiłem. Co do średnicy rury, nie wygląda na większą niż fabrycznie. Sam tłumik ma jednak nawiercone od dołu 2 otwory fi2, czego nie widziałem na żadnym innym egzemplarzu. Podejrzewam że służy to odprowadzeniu niespalonego oleju z tłumika. Co do osiągów, to mój Solex  maksymalnie jedzie około 35-37 km/h, co i tak jest moim zdaniem durzą wartością jak na ramę roweru która czuć że pracuje na wybojach. Co do niezawodności, to muszę się zgodzić, jestem pod wrażeniem. Przez ostatnie 2 sezony zrobiłem nim około 2 tys km, i jedynym problemem był zapchany gaźnik, do tego wymiana świecy, filtra powietrza i paliwa oraz regulacja zapłonu. Solexa używam także do ciągania wózka towarowego i wożenia zakupów.